Green Cell CarCharger2 – ładowarka samochodowa jakich wiele?

GreenCell CarCharger 2 - banner

„No kurde nie do końca!” – odpowiadając na tytułowe pytanie.

Owszem, jest to dość tradycyjnie wyglądająca ładowarka 12/24V kompatybilna ze wszystkimi standardowymi gniazdami zapalniczek, wykonana z nieźle wyglądającego i przeciętnie spasowanego tworzywa sztucznego. Niestety połyskująca część tego plastiku jest dość delikatna i podatna na zabrudzenia oraz zarysowania.  Na szczęście lepiej w tym kontekście wypada górna część urządzenia pokryta tworzywem matowym.

green_cell_carcharger2
green_cell_carcharger2

Testowany przeze mnie model zaopatrzony został w dwa gniazda: 1x Quick Charge 3.0 (technologia Qualcomm) oraz 1x USB-C Power Delivery. Uważam, że na dzień dzisiejszy jest to najbardziej optymalne połączenie, które usatysfakcjonuje znakomitą większość ludzi potrzebujących zasilania w samochodzie. Qualcomm Quick Charge 3.0 umożliwiający ładowanie prądem w zakresie od 3.2V do 20V pozwoli na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów w smartfonach wspierających tę właśnie technologię. Niestety jeśli Twoje urządzenie korzysta z innej technologii niż Qualcomm, całość nie zagra tak szybko jak powinna. Jeszcze lepsze rezultaty jest w stanie zapewnić port USB-C z modułem Power Delivery, którego szczytowa wartość przy użyciu odpowiedniego przewodu to aż 100V (5A/20V).

Dość tego specjalistycznego bełkotu. Czy Green Cell CarCharger2 ładuje szybko? Cholernie! Nawet ładując jednocześnie dwa urządzenia (oczywiście przy wykorzystaniu odpowiednich przewodów!), prędkość procesu jest satysfakcjonująca! W zasadzie nie odczułem żadnej różnicy w stosunku do ładowania urządzeń z QuickCharge 3.0 w domowym gniazdu z wykorzystaniem oryginalnej ładowarki. Jeśli dodać do tego fakt, że po dwóch miesiącach regularnego użytkowania w samochodzie nic negatywnego się z nim nie stało (upadały na nie kluczyki, butelki i inne pierdoły), to dla osoby, której urządzenie szybko rozstaje się z energią, jest to ładowareczka godna uwagi. I tyle! Sayonaraaaaa!